11 Şubat 2012 Cumartesi

BİR KİTAPTA SEN GÖNDER!

İyi günler

doğum sonrası iznim bitti:( artık okula başladım. Alışmak zor oldu kuzuyu her gün biberona teslim etmek Gerçi anneme bırakmak içimi rahatlatıyor neyse hemen başladım dertleşmeye konum bu değildi. 
  Bu postu  Ayşegül hanımın bloğunda gördüm.Bir öğretmen arkadaş çalıştığı köy okulu için kitap kampanyası başlatmış.Kütüphane oluşturmak istiyorlar. Daha önce köylerde çalıştığım için bilirim ne durumda olduklarını hiç bir yerden yardım alamadıklarını eğer böyle girişken öğretmenleri varsa şanslılar. ( bizim meslekte de malesef umursamaz arkadaşlar çıkabiliyor.) Resim beni çok etkiledi o minik elin parçalanmış kitabı okumaya çalışması sol tarafta kalan öğrencinin ayağındaki naylon ayakkabı  ve sıra çok şey anımsattı. Elimden geldiğince birşeyler hazırlayıp göndermek istiyorum. neyse ben çok uzattım sizi Sevgili öğretmenimiz Mahmut beyin yazısı ile baş başa bırakayım. 

idealist öğretmenimiz Mahmut Bey'in kaleminden:

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Karasüleymanlı Uzunköy İlköğretim Okuluna kütüphane kurmak için kitap toplama kampanyası başlattık. Köy okulu olduğumuzdan dolayı imkanlar maalesef çok kısıtlı. Öğrencilerin de kitap almaya ayırabilecekleri maddi güçleri olmadığından dolayı kütüphanemiz için tek seçeneğimiz sizlerden gelecek yardımlardır. Yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi düşünüyoruz.


Kütüphane projemize destek olmak için ne mi yapabilirsiniz?

- Hikaye, roman, dergi, ansiklopedi türü kitapları okulumuza kargo olarak yollayabilirsiniz.

- Projemizi arkadaşlarınıza, akrabalarınıza vs duyurarak daha geniş kitlelere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

- Facebook, twitter, friendfeed ve bloglarınızda projemizi duyurarak ve sayfaya dair linki sosyal mecra hesaplarınızda paylaşarak destek olabilirsiniz.


Okul Bilgileri: HATAY'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Karasüleymanlı Uzunköy İlköğretim Okulu

Kargo Adresimiz: Karasüleymanlı Uzunköy İlköğretim Okulu, Reyhanlı/HATAY


İletişim: mahmutadin@hotmail.com

Kitapsız Kütüphanemizi Kitaplandıralım

http://www.facebook.com/kutuphane.olusturuyoruz

Önemli Not: Okulumuz köy okulu olduğundan dolayı bazı kargo firmaları tarafından sorun/gecikme olabilir. Bu yüzden kitapları kargoya verdikten sonra; kargo firmasını ve kargo bilgilerini mahmutadin@hotmail.com e-posta adresine yollarsanız daha iyi olur. Böylece kargonun takibini daha iyi yapabiliriz.

Sizlerden kişisel olarak ricam; bu konuda çorbada benim de tuzum olsun diye düşünüp; bu ülkenin genç nesiline okuması için destek vermek isterseniz; yazımı kopyalayıp bloglarınızda paylaşabilirsiniz. Ve elbette sosyal mecra hesaplarınızda da... 

1 yorum: